Czym jest tuba kartonowa i do czego służy?

Tuby kartonowe są kojarzone głównie z tym, że wykorzystuje się je do nawijania taśm, papierów czy folii. Należy jednak wiedzieć, że świetnie sprawdzają się one także jako opakowania – tuby kartonowe z zatyczkami możesz wykorzystać np. do zapakowania plakatu lub mapy. Jakie są jeszcze zastosowania tub kartonowych? Ile kosztują? Przekonaj się!

Jakie cechy charakterystyczne ma tuba tekturowa?

tuba kartonowa obraz 1

Tuba tekturowa, zgodnie ze swoją nazwą, jest tworzona z tektury. Producenci wykorzystują do tego wysokiej jakości warstwy klejonej tektury – jest ich kilka, dzięki czemu tuby tekturowe wyróżniają się bardzo dobrą wytrzymałością. Docenia się je również za zadowalającą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To świetne opakowania do ochrony rozmaitych produktów czy dokumentów. Tuby kartonowe mają owalny kształt i zazwyczaj są dostępne w sprzedaży w kolorze brązowym. Niektórzy sprzedawcy mogą zaoferować także tuby ozdobne, pomalowane w różne wzory czy kolory. Dodajmy jeszcze, że tuby tekturowe są tanim towarem, co wynika z faktu, że ceny papieru nie są wysokie.

Sprawdź też:
 

Wybór tuby tekturowej - jaka będzie odpowiednia?

Zanim dokonasz wyboru odpowiedniej tuby tekturowej, musisz zadać sobie ważne pytanie: do czego jej potrzebujesz? Ludzie bardzo często poszukują takiego opakowania do przechowywania dokumentów. Jeśli i Ty potrzebujesz tubę do tego celu, postaw na niewielką tubę o długość trochę większej niż szerokość kartki A4. Gdy natomiast chcesz przechowywać w tubie np. mapy, obrazy lub projekty architektoniczne, to na pewno niezbędna będzie duża tuba kartonowa.

Warto dodać, że w naszym sklepie Kartoniki.pl znajdziesz szeroki wybór tub kartonowych o różnych rozmiarach, które spełnią Twoje indywidualne potrzeby. Dzięki temu łatwo znajdziesz idealną tubę tekturową dla siebie.

Natomiast jeśli chodzi o wygląd tub, to postaw na klasyczne rozwiązanie, czyli tubę w kolorze brązowym. Tuby ozdobne są dobrą opcją tylko wtedy, gdy chcesz w nich przekazać komuś prezent.

Tuby tekturowe i ich podział

Możesz spotkać się z podziałem tub tekturowych według różnych kryteriów. Często dzieli się je ze względu na rozmiar, czy według zastosowania. Inna tuba będzie dobrym wyborem do zapakowania materiałów marketingowych, a zupełnie inną wybierzemy do przechowywania dokumentów firmowych. 

W oczy na pewno rzucają się także tuby ozdobne – ten rodzaj w przeciwieństwie do innych tub prezentuje się naprawdę pięknie, co wynika z tego, że na zewnętrznej warstwie znajdują się grafiki/napisy czy też są po prostu kolorowe.

Jako producent opakowań kartonowych możemy zaproponować także tuby kartonowe kwadratowe, które wyróżnia kwadratowy kształt. Są one polecane, gdy zależy nam na tym, aby rzecz czy dokument nie poruszał się wewnątrz tuby. Warto wspomnieć, że tego typu tuby są także wygodne w przechowywaniu – można je trzymać jedna na drugiej.

Do czego można zastosować tuby kartonowe?

Zdecydowanie najczęściej tuby kartonowe są wykorzystywane do transportu takich materiałów jak np. folia, tkaniny, mapy, czy prace artystyczne. Gdyby nie tuby, to podczas transportu istniałoby spore ryzyko uszkodzenia tych elementów. Rzeczy przewożone w tubach są w pełni bezpieczne, a same tuby bardzo wygodne w przenoszeniu, szczególnie jeśli są wyposażone w specjalne uchwyty i paski. 

Tuby kartonowe są częstym wyborem jako opakowania dla szklanych i ceramicznych przedmiotów. Obecnie bez problemu kupisz je w sklepach oferujących dekoracyjne opakowania na prezenty, co wynika z ich wszechstronnego zastosowania. Do tub można dobrać również zatyczki – tutaj wybór jest całkiem spory, bowiem można postawić na zatyczki z plastiku, tektury lub metalu. Do wyboru są także różne rozmiary tub kartonowych.

Tuby kartonowe a współczesny e-commerce

W dobie rosnącej popularności zakupów online, niezawodność opakowań staje się kluczowa. Tuby kartonowe doskonale wpisują się w potrzeby e-commerce, oferując solidne opakowanie dla wielu produktów, które tradycyjnie byłyby trudne do wysyłki. Długie, cylindryczne przedmioty, takie jak plakaty, prace artystyczne czy sprzęt sportowy, mogą być trudne do zapakowania w tradycyjnych kartonach, ale tuby kartonowe stanowią idealne rozwiązanie.

Zalety tub kartonowych w logistyce

Współczesni konsumenci coraz częściej wybierają marki i produkty, które dbają o środowisko. Tuby kartonowe, będąc w pełni biodegradowalnymi, stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne rozwiązania. Dodatkowo, tektura używana do produkcji tub pochodzi z odnawialnych źródeł, co dodatkowo podkreśla ich ekologiczny charakter. Sprawdź pozostałe zalety.

Potrzebujesz tuleje tekturowe?

Jeśli potrzebujesz tuleje tekturowe, koniecznie zapoznaj się z naszą bogatą ofertą, w której znajdziesz wysokiej jakości tuby kartonowe. Do ich produkcji wykorzystujemy najlepsze materiały, dzięki czemu proponujemy rozwiązania odpowiadające nawet najbardziej wymagającym klientom. Nasze produkty są trwałe i funkcjonalne. Niezależnie od Twoich potrzeb, jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas taki produkt, jakiego właśnie potrzebujesz, w dodatku w niskiej cenie.