Czym są kartony kaszerowane?

Jeśli jesteś producentem jakichkolwiek towarów to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko jakość produktu ma znaczenie, ale również to, jak jest zaprezentowany. Nierzadko to właśnie pięknie zapakowane produkty przyciągają uwagę klientów i decydują o ich wyborze. To tutaj z pomocą przychodzą pudełka kaszerowane. Kaszerowanie to specjalny proces, który polega na oklejeniu materiału dodatkową warstwą papieru, co nie tylko poprawia wygląd, ale także zwiększa trwałość opakowania. Jeśli chcesz, aby Twoje produkty prezentowały się wyjątkowo i przyciągały wzrok, zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej!

Czym są pudełka kaszerowane?

Pudełka kaszerowane to specjalny rodzaj kartonów, które mogą być dostosowane przez producenta pod indywidualne potrzeby klienta, a to wszystko poprzez umieszczenie na opakowaniach spersonalizowanych nadruków. Pokrywając tekturę warstwą papieru, można zadrukować opakowania na dowolnej powierzchni wybranym motywem. 

Pewnie zastanawiasz się, czym jeszcze wyróżniają się pudełka kaszerowane. Otóż zwykle są one bardziej wytrzymałe i solidne w odróżnieniu od zwykłych pudełek. Mają również podwyższoną wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. To z kolei oznacza, że jeśli sprzedajesz delikatne produkty lub o bardzo dużej wartości, pudełka kaszerowane sprawdzą się najlepiej. Co więcej, będą one dobrym wyborem również wtedy, gdy chcesz wzmocnić wizerunek Twojej marki.

karton kaszerowany obraz co to

Czy pudełka kaszerowane i laminowane to jest to samo?

Nierzadko zdarza się, że pudełka kaszerowane mylone są z opakowaniami laminowanymi. I chociaż faktycznie pełnią podobną funkcję, to należy wiedzieć, że można znaleźć między nimi spore różnice. Najważniejsze jest to, że w przypadku opakowań kaszerowanych nadruk idealnie współgra, pokrywa się z powierzchnią tektury, natomiast jeśli chodzi o laminowane – delikatnie odstaje od tektury. Dla wielu osób ważną informacją jest także to, że pudełka kaszerowane są bardziej ekologiczne, ponieważ nie wymagają sięgania po folie czy syntetyczne materiały. Należy również podkreślić, że dzięki temu, że nadruk „wnika” w tekturę, logo czy nazwa marki pozostaje trwale widoczna.

Jak wygląda proces kaszerowania?

Maszyny drukarskie mają pewne ograniczenia. Najważniejsze w kontekście naszego tematu jest to, że mogą przyjmować arkusze papieru jedynie do określonej grubości. Oznacza to, że nie ma możliwości, aby zadrukować gruby karton czy tekturę. Wówczas właśnie zastosowanie znajduje proces kaszerowania. 

Aby możliwy był proces kaszerowania, niezbędne są specjalistyczne urządzenia, które noszą nazwę kaszerownice. Są to maszyny, które posiadają m.in. wałki do nanoszenia kleju na produkty papiernicze o gramaturze minimum 180 g. Proces kaszerowania polega na naklejeniu na daną powierzchnię cienkiej warstwy papieru. 

Oczywiście do tego niezbędny jest wysokiej jakości klej. Podczas tego procesu nanosi się warstwę kleju na jeden z elementów, a następnie przykleja się do niej papier czy karton. Złączone ze sobą elementy trafiają pod prasę, gdzie są dokładnie sklejane. Sprasowanie gotowego produktu jest bardzo ważne, ponieważ pozwala uzyskać efekt gładkiej powierzchni, bez np. bąbelków powietrza. Cały proces kaszerowania przebiega oczywiście pod kontrolą doświadczonego operatora.

Dlaczego warto zdecydować się na kaszerowanie w marketingu?

Pewnie jednokrotnie słyszałeś przysłowie „Nie oceniaj książki po okładce”. Wiadomo, że zewnętrzne opakowanie nie jest najważniejsze – liczy się przede wszystkim wnętrze. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdej branży jest bardzo silna rywalizacja i to, która firma odniesie sukces, w dużej mierze zależy od marketingu. Przedsiębiorcy koniecznie powinni zadbać m.in. o sposób prezentowania swoich produktów czy usług. 

Niezależnie od tego, w jakiej działasz branży, zawsze powinieneś dbać o to, aby Twoje produkty i ich opakowania wyglądały dobrze. Nigdy nie powinieneś się zastanawiać, czy warto inwestować w rozwój swoich produktów, czy usług. Co więc możesz zrobić, aby klienci zainteresowali się Twoją ofertą i wybrali Twoją firmę, a nie konkurencję? 

Jednym ze sposobów na to jest skupienie się na detalach i wyglądzie sprzedawanych towarów. Zatroszcz się o to, aby dostarczać klientom produkty w wytrzymałych, solidnych i ładnych opakowaniach kartonowych. Zadbaj nie tylko o to, aby opakowania zabezpieczały towar, ale także przykuwały wzrok i wręcz zachęcały do kolejnych zakupów. W tym mogą pomóc właśnie opakowania kaszerowane, które mogą wyglądać tak, jak sobie tylko wymyślisz!

Zalety i korzyści kaszerowanych opakowań

Kaszerowane opakowania oferują wiele korzyści zarówno pod względem marketingowym, jak i logistycznym. Przedstawmy najważniejsze z nich:

Jakie jest zastosowanie opakowań kaszerowanych? Przykłady kartonów

Jako że kaszerowanie pozwala w łatwy sposób uatrakcyjnić kartony i nadać im indywidualnych cech jest to metoda wykorzystywana w wielu branżach. Tak naprawdę liczba zastosowań jest mnoga! Oto kilka przykładowych kartonów kaszerowanych:

Pudełka kaszerowane, czy fasonowe?

Pudełka kaszerowane, a może kartony fasonowe? Masz do wyboru wiele rodzajów opakowań – wybierz te, które spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby

Nie da się ukryć, że opakowania kaszerowane są świetnym rozwiązaniem dla wielu biznesów, ale także osób prywatnych. Technologia umożliwiająca oklejenie kartonu cienkim papierem z pewnością nadal będzie popularna, co wynika, chociażby z tego, że pozwala ona na zwiększenie odporności pudełka na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejszą zaletą jest jednak to, że opakowanie staje się atrakcyjniejsze pod względem wizualnym. 

Warto jednak mieć na uwadze, że nie w każdym przypadku konieczne jest sięgnięcie po pudełka kaszerowane. Czasem wystarczające są pudełka fasonowe, które są znacznie tańsze i sprawdzają się do pakowania rozmaitych produktów. Należy mieć również na uwadze, że nie wymagają one używania taśmy klejącej podczas ich składania czy zamykania, zatem pozwala to zmniejszyć zużycie materiałów. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj kartonów będzie najlepszy w Twoim przypadku, nie wahaj skontaktować się z naszym zespołem, który chętnie Ci doradzi!