Gdzie kupić karton do paczkomatu Inpost?

Z Paczkomatów InPost korzysta coraz więcej osób, ponieważ jest to bardzo wygodny sposób wysyłania i odbioru paczek. Zapomnij o długim staniu w kolejce na poczcie, aby móc nadać paczkę. Nie czekaj także całego dnia w domu, aż kurier przywiezie Twoją paczkę! Dzięki paczkomatom InPost możesz nadać paczkę za pomocą kilku kliknięć czy to w monitorze automatu, czy też w aplikacji, z kolei paczkę odbierzesz kiedy tylko chcesz! Niektórzy jednak zadają sobie pytanie, jaki karton do paczkomatu InPost będzie odpowiedni? Gdzie kupić karton do paczkomatu Inpost? Znamy odpowiedź na to pytanie! Sprawdź ją w naszym artykule!

Kartony do paczkomatów InPost a ich rozmiar

Paczkomaty InPost mają skrytki w trzech rozmiarach – jest to gabaryt A, B i C. Osoba wysyłająca musi zatem dostosować się do różnych ograniczeń wielkości przesyłki. Jakich? To zależy od tego, na jaką skrytkę się zdecyduje.

Gdzie kupić karton do paczkomatu Inpost obraz 2
infografika paczkomat

Z kolei jeśli chodzi o wagę przesyłki, to jest tu jedno i to samo ograniczenie, niezależnie od tego, jaką skrytkę wybierzesz – maksymalna waga to 25 kg.

Gdzie można kupić karton do paczki wysyłanej paczkomatem InPost?

Kartony do paczki, którą planujesz wysłać paczkomatem InPost, możesz kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Takie opakowania są dostępne m.in. w oddziałach Poczty Polskiej. Jednak ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza i wówczas masz stuprocentową pewność, że karton zmieści się do skrytki. 

Nie ukrywamy, że szczególnie polecamy nasze produkty. Nasze kartony do paczkomatów są najlepszą propozycją, bowiem oferujemy je w trzech rozmiarach w atrakcyjnych cenach. Dostępne są różne kartony takie jak kartony klapowe uznawane za uniwersalne opakowanie, kartony fasonowe doskonałe dla nietypowych kształtów, czy kartony z automatycznym dnem. Bardzo łatwo je się składa i wiele z nich nie wymaga używania żadnego kleju czy taśmy klejącej. 

Karton klapowy czy fasonowy do paczkomatu?

Pudełka fasonowe to produkty najczęściej wyprodukowane z trzech warstw tektury, choć mogą występować również w wersjach jedno- czy nawet pięciowarstwowych. Dostępność różnorodnych pudełek kartonowych sprawia, że jeśli w swojej ofercie zamierzasz umożliwić klientom odbiór przesyłek nie tylko przez tradycyjną pocztę, lecz także za pomocą paczkomatów, warto przyjrzeć się bliżej propozycjom prezentowanym przez naszą firmę:

Kartony fasonowe – Pudełka fasonowe są bardzo często wykorzystywane do przesyłek za pośrednictwem paczkomatów. Charakteryzują się łatwym i wygodnym zamknięciem, niewymagającym nawet używania taśmy klejącej. Kartony fasonowe szczególnie sprawdzają się wśród sprzedawców, którzy wysyłają sporo paczek, ponieważ proces pakowania w przypadku tych kartonów jest bardzo szybki i łatwy. 

Kartony klapowe – to doskonała alternatywa, jeśli poszukujesz prostego i taniego rozwiązania do transportu lub magazynowania różnorodnych przedmiotów. Ten rodzaj opakowania oparty jest na niezwykle prostej koncepcji – jedna z bocznych ścian zastąpiona jest czterema klapami, które wystarczy umiejętnie złożyć i zabezpieczyć taśmą, aby zamknąć pudełko.

Jaki wybrać rozmiar kartonu do paczkomatu InPost?

Odpowiedz na to pytanie w dużej mierze zależy od tego, jaki produkt chcesz wysłać. Jeśli jest to malutki przedmiot, który na spokojnie zmieści się w kopertę, to najlepszym wyborem będzie gabaryt A. Z kolei jeśli jest to coś znacznie większego (np. kilka książek), to należy rozważyć wybór między gabarytem B a C. To skrytki przeznaczone na kartony. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać jedynie kartony wykonane z najwyższej jakości materiałów.  

Karton czy koperta - co wybrać do paczkomatów InPost?

Choć karton do paczkomatu InPost to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, to w niektórych przypadkach wystarczająca jest koperta InPost. To po prostu koperta kurierska, która została stworzona z gatunkowej folii. Jest niezwykle wytrzymała i solidna. Możesz ją zastosować np. wtedy, gdy chcesz przesłać korespondencję, ale nie tylko.

Jaki karton do paczkomatu InPost sprawdzi się najlepiej?

Zadbaj o to, aby karton do paczkomatu InPost był opakowaniem, w którym Twoja przesyłka będzie całkowicie bezpieczna. Idealny karton powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy, wytrzymały, czy chociażby wykonany z elastycznego materiału. Tak naprawdę to niezależnie od tego, czy postawisz na karton fasonowy, czy karton klapowy, najważniejsze jest to, aby był wysokiej jakości. Krótko mówiąc: najlepsze opakowanie na paczkę do paczkomatu to takie, które ochroni zawartość przed różnymi niebezpieczeństwami.

Porady dotyczące pakowania przedmiotów w kartonach do paczkomatów InPost

Gdzie kupić karton do paczkomatu Inpost obraz 1

FAQ (Często zadawane pytania)

Czy mogę skorzystać z kartonów o niestandardowych wymiarach?

Tak, możesz korzystać z kartonów o niestandardowych rozmiarach za pomocą paczkomatów Inpost. Ważne, aby tylko mieściły się w wymiarach dla danego gabarytu. 

Czy oferujecie rabaty na zamówienia hurtowe kartonów?

Tak, oferujemy atrakcyjne rabaty na zamówienia hurtowe kartonów. W zależności od ilości zamówionych sztuk, możemy zapewnić korzystne ceny. Aby uzyskać więcej informacji na temat rabatów, skontaktuj się z nami.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar kartonu do paczkomatu InPost?

Aby prawidłowo dobrać rozmiar kartonu do paczkomatu InPost, zalecamy zmierzenie przedmiotu (lub przedmiotów), które chcesz wysłać, a następnie dodanie około 2-3 cm na każdym boku na materiały ochronne. Następnie wybierz karton o wymiarach zbliżonych do uzyskanych wyników, zgodnych z dopuszczalnymi wymiarami paczkomatów InPost.