Jak przekierować paczkę InPost do innego paczkomatu?

Paczkomat Inpost to świetne rozwiązanie, które pozwala na odbiór paczki o dowolnej godzinie – czy to o szóstej rano, czy… o północy. Jeśli dużo pracujesz, rzadko jesteś w domu, zapewne często korzystasz z paczkomatów. Jednak czy wiesz, że w razie potrzeby możesz przekierować wysłaną już paczkę na inny paczkomat tej firmy? Czasem taka potrzeba zachodzi, gdy odbiorca wyjechał na dłuższy czas. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak przekierować paczkę do innego paczkomatu?

W InPost przekierowanie paczki jest jak najbardziej możliwe. Najczęściej taka potrzeba zdarza się w okresach świątecznych. Wówczas kurierzy mają ręce pełne pracy. Gdy zdarzy się, że kurier nie będzie mógł umieścić Twojej paczki w wybranym paczkomacie, ponieważ ten będzie przepełniony, otrzymasz odpowiednią informację mailowo i przez aplikację. Będziesz mógł wtedy zdecydować, czy chcesz przekierować paczkę do innej maszyny, czy wolisz się umówić z kurierem na odbiór zamówienia pod wybraną maszyną. 

Czy możesz zmienić paczkomat na własną rękę? Jak najbardziej, choć pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim możesz przekierować paczki, które wyruszyły już w drogę, ale wciąż nie trafiły do rąk kuriera docelowego. Istnieją także warunki, jeśli chodzi o wagę i rozmiar danej paczki. Chcąc przekierować pakunek, wiedz, że może on trafić do niedaleko znajdującego się paczkomatu, PaczkoPunktu lub do sąsiada. Twoja paczka może trafić do miejsca oddalonego maksymalnie 10 kilometrów od docelowego miejsca. Niestety, gdy chcesz przekierować paczkę skierowaną do Wrocławia na Warszawę, będzie to niemożliwe. Do przekierowania paczki możesz używać aplikacji mobilnej lub specjalnego linku, dostępnego w wiadomości e-mail. 

Gdy uda Ci się już zmienić miejsce odbioru paczki nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na dostarczenie paczki. Na bieżąco możesz obserwować jaką drogę pokonuje. Jest to bardzo proste – możesz to sprawdzić np. w aplikacji, gdzie dostępne są najważniejsze informacje o podróży paczki.

Jak przekierować paczkę InPost? Pokazujemy krok po kroku

Z pewnych przyczyn musisz przekierować paczkę InPost, lecz całkowicie nie wiesz, jak to zrobić? Już podpowiadamy!

Zdecydowanie warto pobrać wspomnianą aplikację, ponieważ z nią zarządzanie przesyłkami jest niezwykle proste. Oczywiście jednak nie jest to jedyna opcja. Jeśli chcesz, możesz przekierować paczkę, korzystając z linku otrzymanego SMS-em lub e-mailem.

Jak przekierować paczkę InPost do innego paczkomatu

Co możesz zrobić, gdy nie dasz rady odebrać paczki z paczkomatu?

Złożyłeś zamówienie w sklepie internetowym, jako formę dostawy wybrałeś paczkomat InPost, a nagle się okazało, że pilnie musisz wyjechać z miasta? W takim razie na pewno zastanawiasz się, co możesz zrobić z paczką w takiej sytuacji. 

Właściwie masz tutaj dwa rozwiązania. Jeśli wiesz, że niebawem będziesz w stanie odebrać paczkę, przedłuż czas na odbiór paczki. Jak to zrobić? Korzystając z aplikacji InPost, wystarczy, że wejdziesz w szczegółowe informacje o przesyłce i wybierzesz opcję “Przedłuż”. Warto podkreślić, że taka opcja pojawi się dopiero 12 godzin przed upływem terminu odbioru paczki. Wybierając tę opcję, czas na odbiór przesyłki zostanie przedłużony o 24 godziny. Jednak nie może być zbyt idealnie – takie rozwiązanie kosztuje. Za jednokrotne wydłużenie tego terminu zapłacisz 7,99 zł. Dodajmy, że z tej usługi możesz korzystać wielokrotnie.

Nie za bardzo chcesz płacić za przedłużenie czasu na odbiór paczki? Skorzystaj więc z drugiej metody, która jest całkowicie darmowa. Poproś znajomego lub kogoś z rodziny o odbiór przesyłki. Wybierz zaufaną osobę, której podasz niezbędne dane do odbioru paczki. Możesz też skorzystać z funkcji “Udostępnij przesyłki z apki do apki”, którą znajdziesz w aplikacji Inpost Mobile.

Jak przekierować paczkę do innego paczkomatu - podsumowanie

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się, że przekierowanie paczki do innego paczkomatu jest jak najbardziej możliwe, ale tylko pod pewnymi warunkami. Dodatkowo uzyskałeś informację, co możesz zrobić, gdy nie zdążysz odebrać paczki – rozwiązania są dwa, a to które wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł okazał się dla Ciebie przydatny i teraz już wiesz, jak przekierować paczkę do innego paczkomatu. W międzyczasie zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty – w swojej ofercie posiadamy kartony do paczkomatów w świetnej jakości oraz cenie!