Jak wysłać meble kurierem? Wskazówki

Masz meble, z których już nie korzystasz, ale nie chcesz ich wyrzucać? A może po prostu zrobiłeś remont w mieszkaniu i meble nie pasują już do nowego wystroju? W takim razie sprzedaj je! Możesz wystawić je na sprzedaż w internecie, gdzie na pewno ktoś się nimi zainteresuje. Co jednak z wysyłką? Jak wysłać meble kurierem? Czy to w ogóle możliwe? Przekonaj się!

Czy wysyłka mebli kurierem jest możliwa?

Oczywiście, że możesz wysłać meble kurierem. Rzecz jasna istnieje lista towarów zakazanych w wysyłce, ale nie znajdują się na niej meble. Ważne jednak, aby meble dało się rozkręcić i spakować do kartonów bądź umieścić na palecie (co ważne: zgodnie ze standardami kurierskimi).

Jakie zalety ma wysyłka mebli kurierem?

Wysyłka mebli kurierem to mnóstwo zalet! Przede wszystkim jest to sposób na szybkie i łatwe sprzedanie niepotrzebnych już mebli bez wychodzenia z domu. Nie musisz dźwigać, ani dostarczać ciężkiej paczki do konkretnego punktu. Kurier sam przyjedzie po taką paczkę. Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie pomocne przy prowadzeniu sklepu internetowego. Jeśli masz taką działalność i chcesz mieć gwarancję płynności bezpiecznych dostaw towarów do klientów, a przy okazji zoptymalizować koszty transportu, to jest to doskonała opcja!

Wysyłka mebli: w całości czy złożone - jak to zrobić?

Czy meble do wysyłki kurierem trzeba złożyć? Najlepiej byłoby właśnie tak postąpić, a następnie zapakować poszczególne elementy przed wysyłką. Bardzo dobrze sprawdzi się folia stretch do owinięcia mebla. Gdy mebel będzie już owinięty, to jego elementy możesz spakować w wytrzymałe kartony tekturowe, które kupisz w naszym sklepie internetowym. Oferujemy je w bardzo wielu rozmiarach, a w razie potrzeby możemy stworzyć kartony na wymiar

Jeśli zadbasz o to, aby meble były zapakowane właśnie w taki sposób, to nie ulegną one uszkodzeniu podczas transportu i będą chronione przed zanieczyszczeniami i wilgocią, a cały pakunek będzie stabilny. 

Co jednak w sytuacji, gdy chcesz wysłać mebel, który nie nadaje się do demontażu? W takim przypadku równie dobrze sprawdzi się folia stretch, lecz sięgnij po tę o większej szerokości. Owiń nią duży mebel, nie zapominając o zastosowaniu narożników ochronnych (będą chroniły rogi mebla w trakcie przewozu).

Często stosowanym materiałem zabezpieczającym meble są także płyty styropianowe. Zanim zawiniesz meble folią, to możesz obłożyć nimi ścianki mebla. Oprócz tego sięgnij po taśmę pakową, aby okleić przesyłkę. 

jak wysłać meble kurierem

Jak przygotować meble do wysyłki kurierem?

Zdecydowanie warto zadbać o to, aby meble miały szczelne i wytrzymałe opakowanie, ponieważ nie wiesz, co spotka Twoją przesyłkę w transporcie, a z pewnością chcesz, aby dotarła w jak  najlepszym stanie w wyznaczone miejsce. Dlatego jeśli właśnie sprzedałeś mebel przez internet i planujesz wysłać go kurierem, to sprawdź, jak go przygotować do wysyłki. 

Jeśli jest to możliwe, to rozkręć mebel na mniejsze części, a następnie spakuj je do kartonu. Powinien być to mocny karton o kształcie prostopadłościanu. Teraz czas na mierzenie – sprawdź, jaką ma długość, szerokość i głębokość oraz zważ go. 

Jeżeli wymiary mieszczą się w tych wymiarach dopuszczalnych do wysyłki przez konkretną firmę kurierską, to istnieje możliwość, abyś skorzystał z opcji nadania paczki przesyłką standardową. W przeciwnej sytuacji – jedyną opcją będzie przesyłka niestandardowa. Co istotne: Twoja przesyłka będzie także przesyłką niestandardową, jeśli mebel nie będzie spakowany w karton lub karton nie będzie regularnym prostopadłościanem. 

Z kolei jeśli chodzi o meble wysyłane w całości, to zazwyczaj można je wysłać jedynie jako przesyłka paletowa, choć i tutaj trzeba spełnić kilka warunków (m.in. mebel musi być solidnie przymocowany na palecie).

Jak zapakować kanapę lub fotel do wysyłki kurierem?

Bardzo często sprzedawanymi i wysyłanymi produktami są kanapy, czy fotele. Do ich zapakowania będziesz potrzebował m.in. karton narożnikowy i taśma klejąca. Z pewnością przydatna będzie także folia bąbelkowa i folia pół-rękaw. 

Jak zapakować sofę do wysyłki kurierem? Zacznij od zdemontowania nóżek (o ile jest to możliwe). Jeśli nie dasz rady tego zrobić, to zadbaj o zabezpieczenie nóżek kartonem lub pianką. Teraz czas na owinięcie sofy folią bąbelkową i zabezpieczenie jej taśmą klejącą. Nie zapomnij o zabezpieczeniu narożników kartonem. Na końcu wystarczy, że okleisz całość folią pół-rękaw o grubości minimum 80 mikronów. 

Jak zapakować fotel do wysyłki kurierem? Proces ten wygląda dość podobnie. Zwróć szczególną uwagę na dokładne zabezpieczenie tych wystających elementów za pomocą pianki. Następnie przejdź do demontażu nóg i zapakuj je osobno, nie zapominając o właściwym zabezpieczeniu kartonem i pianką. Czasem jednak nie da się zdemontować nóg – wówczas po prostu zabezpiecz je kartonem i pianką. 

Ile kosztuje wysyłka mebli kurierem?

Podczas wyboru firmy kurierskiej, która wykona przewóz mebli kurierem, zwraca się uwagę na wiele czynników, ale zdecydowanie jednym z najważniejszych jest cena. Jednak trudno określić, ile będzie kosztowała wysyłka mebli kurierem, ponieważ jest to zależne od wymiarów i wagi danego przedmiotu. Na ostateczną cenę może wpływać też długość trasy, jaką musi pokonać kurier. Jednak weź pod uwagę fakt, że przewoźnicy tacy jak DHL, DPD, czy UPS praktycznie codziennie realizują przewóz mebli, dlatego zazwyczaj mogą zaoferować atrakcyjne ceny takiej usługi. 

Ile kosztuje wysyłka mebli kurierem?

Podczas wyboru firmy kurierskiej, która wykona przewóz mebli kurierem, zwraca się uwagę na wiele czynników, ale zdecydowanie jednym z najważniejszych jest cena. Jednak trudno określić, ile będzie kosztowała wysyłka mebli kurierem, ponieważ jest to zależne od wymiarów i wagi danego przedmiotu. Na ostateczną cenę może wpływać też długość trasy, jaką musi pokonać kurier. Jednak weź pod uwagę fakt, że przewoźnicy tacy jak DHL, DPD, czy UPS praktycznie codziennie realizują przewóz mebli, dlatego zazwyczaj mogą zaoferować atrakcyjne ceny takiej usługi. 

Jak wysłać meble kurierem? Podsumowanie

Wysyłanie mebli kurierem może wydawać się skomplikowane, ale dzięki odpowiednim technikom i dobrej organizacji staje się to prostsze niż myślisz. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj odpowiednie zapakowanie mebli – a to jest obszar, w którym możemy Ci pomóc. W naszej ofercie znajdziesz kartony o różnych rozmiarach i wytrzymałościach, które idealnie zabezpieczą Twój towar.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – bez względu na to, czy szukasz kartonów do przesyłki małych stolików, krzeseł czy nawet większych szaf, jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas odpowiednie opakowanie. Możesz również skorzystać z naszej kategorii akcesoria do pakowania gdzie znajdziesz wszystko, co niezbędne do bezpiecznego zapakowania i zabezpieczenia Twojej przesyłki.