Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Prowadzisz sklep online i Twoi klienci mają do wyboru tylko jedną formę dostawy, dlatego rozważasz dodanie nowych opcji? Możesz zdecydować się np. na nadawanie paczek kurierem DHL. Jesteś ciekaw, jak to wygląda? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł, który rozwieje Twoje wątpliwości. Pamiętaj, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwrócić uwagę na ofertę dla osób indywidualnych i dla firm. Jak wysłać paczkę kurierem DHL? Przekonaj się!

Jak wysłać paczkę DHL?

Niektórym osobom wydaje się, że nadawanie paczek kurierem zabiera dużo czasu i jest skomplikowanym zadaniem. Na szczęście tak naprawdę składa się z zaledwie kilku kroków. 

Docenisz na pewno fakt, że możesz je wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz stronę www.paczking.pl, gdzie możesz zamówić kuriera pod wskazany adres. Jeżeli ta opcja Ci nie odpowiada, skorzystaj z punktu obsługi paczek DHL.  Czy wiesz, że istnieje nawet 15 000 punktów w całej Polsce, a wiele z nich jest w takich miejscach jak np. ABC, Żabka, czy Lidl?

Jak wysłać paczkę kurierem DHL obraz 1-min

Jak przygotować paczkę do wysyłki w DHL?

Zanim przekażesz paczkę kurierowi, zadbaj o jej odpowiednie przygotowanie. Ta powinna mieć odpowiednie rozmiary i wagę, a także być właściwie zabezpieczona. Wybierając standardową przesyłkę, jej waga nie może być większa niż 50 kg. Istotne są także sumy długości jej poszczególnych boków. 

Pamiętaj, że najdłuższy bok paczki nie powinien przekraczać 120 cm (max 200 cm) lub któryś z pozostałych boków dłuższy niż 60 cm. Zgodnie z rekomendacją DHL należy pakować towary w mocne kartony i nie pozostawiać pustych przestrzeni, z kolei jeśli chodzi o zaklejenie paczki, najlepiej sprawdzi się taśma klejąca. Jeśli wysyłasz delikatny przedmiot, rozważ oznaczenie paczki naklejką “Góra-Dół”. W naszej hurtowni kartonów znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz, aby solidnie zapakować paczkę – kartony, wypełniacze, taśmy i wiele więcej!

Sprawdź też:

Jakie są rodzaje paczek w DHL?

Nie wiesz, jak  nadać paczkę kurierem DHL? Na spokojnie! Najpierw określ jej rozmiar. DHL podejmuje się transportu przesyłek o różnych gabarytach – zarówno kopert, małych paczek, paczek XXL, a nawet palet krajowych. Jeśli masz do wysyłki naprawdę ciężką i dużą paczkę, najlepszym wyjściem będzie zamówienie kuriera do domu. To zdecydowanie lepsza opcja niż zaniesienie takiej przesyłki do punktu lub paczkomatu (gdzie obowiązują różne ograniczenia w wadze i rozmiarze paczki).

Oto wymiary paczek DHL:

Gdy natomiast jesteś zainteresowany wysyłką palet krajowych kurierem DHL, wiedz, że dostępne są takie warianty jak:

Z jakich dodatkowych usług możesz skorzystać, nadając paczkę DHL?

Osoby korzystające z usług DHL, mają do dyspozycji liczne usługi dodatkowe. Jeśli chodzi o ubezpieczenie przesyłki do 6500 zł w DHL PaczKING, to jest ono wliczone w cenę i nie trzeba za nie dopłacać. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o paczki o wartości wyższej niż 6500 zł – wówczas możliwe są dodatkowo płatne ubezpieczenia. Dostępnym udogodnieniem, z którego często korzystają klienci, a w dodatku darmowym są powiadomienia przez e-mail lub SMS o zmianie statusu paczki. Gdy z niego skorzystasz, otrzymasz informację gdy np. paczka zostanie już nadana lub gdy będzie znany termin doręczenia. Inną bezpłatną usługą jest opcja przekierowania paczki przez odbiorcę.

Czy w DHL jest możliwość paczki pobraniowej?

Jak najbardziej jest taka możliwość. To bardzo dobra informacje, ponieważ osobom kupującym w sieci często zależy na takiej opcji. Wciąż wielu internautów nie ufa sklepom online i nie chce płacić z góry. Dlatego sprzedawcy online powinni zadbać o to, aby klienci mieli możliwość wyboru paczki pobraniowej. W takim przypadku za paczkę płaci adresat przy odbiorze. Dodajmy również, że dostępność takiej opcji często przesądza o sfinalizowaniu transakcji.

Kiedy kurier odbierze paczkę i doręczy ją pod właściwy adres?

Wysyłając paczkę kurierem DHL, zwykle zależy nam na tym, aby została ona odebrana jak najszybciej i dostarczona pod właściwy adres. Kiedy więc przyjedzie kurier po paczkę? Dużo tutaj zależy od tego, o której złożysz zlecenie i jaki jest Twój kod pocztowy. Jeśli złożysz zlecenie do godzin południowych, jest duża szansa, że kurier DHL zrealizuje je nawet tego samego dnia roboczego. Możesz poczekać nieco dłużej, jeśli chcesz wysłać przesyłkę paletową lub gabarytową. Tego typu paczki zwykle kurierzy odbierają następnego dnia roboczego, ponieważ, aby je odebrać, konieczny bywa samochód ciężarowy. 

Pamiętaj zawsze, aby przekazywać kurierowi jedynie prawidłowo zapakowane paczki do transportu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, w Internecie powinieneś znaleźć zasady, którymi warto się kierować podczas przygotowywania przesyłki do transportu. Inaczej zapakujesz delikatne kosmetyki, a zupełnie inaczej opony. Twoim obowiązkiem jest zadbanie o to, aby odpowiednio zabezpieczyć paczkę na czas dostawy. Co więcej, jeśli zrobisz to niestarannie i towar ulegnie uszkodzeniu w transporcie, przewoźnik może odmówić wypłaty odszkodowania.

Kiedy kurier DHL doręczy paczkę?

Jak wysłać paczkę kurierem DHL obraz 2-min

Zapewne nie raz zastanawiałeś się, kiedy Twoja paczka zostanie doręczona. Najczęściej gwarantowany termin doręczenia przesyłki to 48 godzin od chwili odbioru jej przez kuriera. Jednak mamy dobrą informację: zdecydowana większość paczek jest doręczana już na następny dzień. Co istotne: jeśli kurier odbierze paczkę np. w piątek, to najprawdopodobniej doręczy ją dopiero w poniedziałek, ponieważ czas odbioru przesyłki i doręczenia liczony jest w dni robocze. Gdy natomiast chcesz, aby paczka na pewno była doręczona w następnym dniu, skorzystaj z usługi gwarantującej dostarczenie paczki na wybraną godzinę. 

Nie wiesz, gdzie jest Twoja paczka? Skorzystaj z monitoringu

Jesteś ciekaw, gdzie znajduje się wysłana przez Ciebie paczka? W takim razie skorzystaj z funkcji jej śledzenia. Ta dostępna jest już od momentu jej odebrania od nadawcy, aż do chwili doręczenia do odbiorcy. Aby dowiedzieć się, co się dzieje z paczką, gdzie aktualnie się znajduje, wystarczy, że wpiszesz numer listu przewozowego w odpowiednie pole na stronie https://www.dhl.com/pl-pl/home/sledzenie-przesylek.html.

Jak przekierować paczkę do innego paczkomatu - podsumowanie

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się, że przekierowanie paczki do innego paczkomatu jest jak najbardziej możliwe, ale tylko pod pewnymi warunkami. Dodatkowo uzyskałeś informację, co możesz zrobić, gdy nie zdążysz odebrać paczki – rozwiązania są dwa, a to które wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł okazał się dla Ciebie przydatny i teraz już wiesz, jak przekierować paczkę do innego paczkomatu. W międzyczasie zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty – w swojej ofercie posiadamy kartony do paczkomatów w świetnej jakości oraz cenie!

Chroń swoje produkty podczas transportu z najlepszymi kartonami i akcesoriami!

Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłek. Jako producent kartonów oferujemy najwyższą jakość opakowań i akcesoriów do pakowania, które zapewnią Twoim produktom bezpieczną podróż. Skontaktuj się z nami i zadbaj o odpowiednią ochronę swoich przesyłek.