Jak zaklejać kartony taśmą klejącą?

Codziennie wysyłanych jest mnóstwo paczek, a do tego celu większość wybiera pudełka klapowe. Nic dziwnego: są tanie i proste w złożeniu. Jednak, aby je zamknąć, to niezbędna jest taśma klejąca, którą należy zakleić opakowanie na dole i na górze. Mogłoby się wydawać, że to banalnie prosta czynność, jednak czy na pewno? Okazuje się, że nie do końca. Podczas zaklejania paczki warto skorzystać ze sprawdzonego sposobu zaklejania. Poznasz je w naszym artykule. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Wysyłasz paczkę? Pamiętaj o odpowiednim jej zaklejeniu taśmą!

Wydaje Ci się, że nie ma nic prostszego niż zapakowanie przesyłki pocztowej lub kurierskiej? Zapewne wielu osobom wydaje się to nieskomplikowanym zadaniem. W końcu jedyne co trzeba zrobić to wziąć przedmiot, który jest do wysyłki, umieścić w pudełku, okleić taśmą i taką przesyłkę przekazać na poczcie, kurierowi lub wsadzić do automatu paczkowego. Niestety jednak to nie jest takie proste. Jeśli nie przyłożysz się do tego procesu, to istnieje całkiem spore ryzyko, że Twoja paczka dotrze do odbiorcy w stanie uszkodzonym. Co zrobić, aby tak się nie stało?

Przede wszystkim musisz starannie i dokładnie zapakować przedmiot w karton. Jednym z najistotniejszych elementów jest prawidłowe zaklejenie kartonu taśmą klejącą (inaczej: taśmą pakową). Nie wystarczy, że odwiniesz kawałek taśmy, oderwiesz go i nakleisz na karton. Musisz zrobić to dobrze. Jak dokładnie? Poznaj najczęściej stosowane, a przede wszystkim skuteczne metody zaklejania kartonowych opakowań taśmą klejącą. 

Sposoby zaklejenia kartonów taśmą

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze metody zaklejania kartonowych pudełek taśmą klejącą na czas wysyłki? Chętnie Ci je przedstawiamy. Są to sposoby, które od dawna są stosowane m.in. w sklepach działających w branży e-commerce. Oto kilka sprawdzonych metod.

Jak zaklejać kartony taśmą klejącą obraz 1-min
1

Kształt litery U

Jeśli masz w planach wysyłkę kartonowego pudełka o wadze do 10 kilogramów, to najlepiej będzie jeśli zakleisz karton w kształt litery U. To zdecydowanie najprostsza metoda zaklejania kartonowych pudełek. Pakowanie tą metodą polega na zaklejaniu klap pudełka tylko raz lub dwa razy. Z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem, lecz pamiętaj, aby stosować tę metodę jedynie do mniejszych i lżejszych paczek, które są wysyłane na niedługie odległości. 

2

Kształt U&L

Natomiast do średniociężkich paczek, których waga nie przekracza 40 kilogramów, najlepiej sprawdza się wzór U&L. Ta metoda polega na wykonaniu najpierw typowej litery U równolegle do najdłuższego boku kartonu zakleja się dwoma dodatkowymi paskami górne klapy kartonowego opakowania. Powinny być one prostopadle zaklejone do wykonanej już litery U. Paczki do 40 kilogramów zwykle nie są traktowane delikatnie, szczególnie w sortowniach paczek, warto więc zadbać o ich jak najlepsze zaklejenie taśmą. 

3

Kształt H

metoda h klejenie taśmąDo pakowania paczek wielkogabarytowych i ciężkich polecany jest kształt H. To najlepsza metoda do paczek ważących więcej niż 40 kg. Możesz ją wybrać także wtedy, gdy planujesz wysłać coś na długą odległość. W tej metodzie boczne oklejenie taśmą obejmuje nie tylko górne klapy kartonowego opakowania, ale przechodzi również na boczne ścianki. To z kolei przekłada się na doskonałe zabezpieczenie wszystkich krawędzi kartonu, co jest bardzo ważne w przypadku ciężkich paczek. 

Poznaj naszą ofertę na kartony

Gdy zabraknie taśmy… sięgnij po folię stretch

Choć folia stretch jest zdecydowanie nietypowym sposobem na zaklejenie kartonowego opakowania, to może być jedynym rozwiązaniem, gdy nagle okaże się, że zabrakło taśmy klejącej. Nie powinno się zamykać w ten sposób pudełek wysyłkowych, jednak gdy nie masz innego wyjścia, to jak najbardziej możesz skorzystać z tej opcji. Folia stretch zapewnia mocne opakowanie i maksymalne bezpieczeństwo przewożonego towaru. Możesz ją wykorzystać do owinięcia nawet bardzo delikatnych przedmiotów.

Jakie taśmy nie nadają się do zaklejania kartonowych opakowań?

Wybór taśm na rynku jest naprawdę ogromny, a wiele osób uważa, że wszystkie rodzaje świetnie nadają się do zaklejania kartonowych opakowań. Nic bardziej mylnego! Weźmy jako przykład taśmy malarskie, papierowe: nie są one odpowiednie do zamykania kartonowych opakowań. Nie mają one wystarczająco mocnego kleju na nośniku papierowym. Nie sprawdzą się również wszelkiego rodzaju taśmy uszczelniające czy izolacyjne – te drugie są zbyt elastyczne i za cienkie. Nie wybieraj również taśm biurowych i taśm dwustronnych. Jeśli chcesz kupić dobre taśmy klejące, taśmy pakowe, czy taśmy samoprzylepne, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego kartoniki.pl. Znajdziesz u nas nie tylko duży wybór kartonów, ale także wszelkich niezbędnych akcesoriów, takich jak właśnie taśmy pakowe. W razie potrzeby możesz liczyć również na pomoc naszych specjalistów, którzy podpowiedzą Ci, która taśma będzie najlepszym wyborem.