Jak zapakować i wysłać przedmioty szklane?

Szkło jest materiałem, które jest bardzo narażone na różnego rodzaju uszkodzenia podczas transportu. Aby ich uniknąć, trzeba zadbać o to, aby szklane przedmioty przed wysyłką były odpowiednio zabezpieczone. Jak to zrobić? Jak należy bezpiecznie transportować szklane produkty? O tym piszemy w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego szklane przedmioty są problematyczne przy wysyłce?

Do najpopularniejszych tworzyw zaliczamy szkło. Jednocześnie jest jednak ono jednym z tych tworzyw, które są najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Transport szklanych przedmiotów bywa problematyczny, ponieważ taki towar jest bardzo delikatny i kruchy. Nierzadko opisywane przedmioty mają nieregularne kształty, co jeszcze bardziej utrudnia ich wysyłkę. Zatem planując ich wysyłkę, warto pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu, czy magazynowania.

Jakie szklane przedmioty sprawiają problemy przy pakowaniu?

Szczególnie transport szkła o dużych wymiarach czy nieregularnych kształtach może sprawić niemałe problemy. Mianowicie mowa tutaj o takich elementach jak m.in.:

jak wysyłać przedmioty szklane obraz 2

Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu takich przedmiotów, aby mieć pewność, że ich transport będzie w pełni bezpieczny. Do tego będziesz potrzebował kilka materiałów do pakowania. Niezbędny będzie wysokiej jakości karton, folia bąbelkowa, wypełniacze, a także taśma. Oczywiście potrzebna będzie także specjalna naklejka, która posłuży do oznaczenia przesyłki. Dzięki niej przewoźnik będzie wiedział, że we wnętrzu kartonu znajdują się delikatne szklane elementy. 

Co jest potrzebne do wysyłki szklanych przedmiotów?

Chcesz wysłać delikatne szkło, lecz nie wiesz, jak je odpowiednio zabezpieczyć na czas transportu? Przede wszystkim musisz kupić kilka niezbędnych akcesoriów, dzięki którym ryzyko zniszczenia przesyłek będzie znacznie mniejsze. 

Pierwszym potrzebnym akcesorium jest karton. To, jaki rozmiar wybierzesz, zależy oczywiście od ilości szkła, które chcesz w niego zapakować. Bardzo ważną kwestią jest jednak to, aby typ kartonu był dopasowany do ciężkości przedmiotów. Mając w planach wysyłkę szkła, które zwykle jest ciężkie, najlepiej mogą sprawdzić się kartony 3 lub 5-warstwowe. Takie pudełka idealnie nadają się, gdy chcesz przesłać np. całą zastawę stołową. Innym dobrym wyborem do pakowania szkła mogą być kartony przeprowadzkowe. Zapamiętaj, że karton do wysyłki szkła nie powinien być zbyt duży, ani zbyt mały. Ważne jest, aby karton był zapakowany do pełna, aby szklane przedmioty nie poruszały się luźno po pudełku (a to mogłoby doprowadzić do zniszczeń).

Kartony w różnych rozmiarach

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroką gamę kartonów w różnych rozmiarach, aby zaspokoić wszelkie potrzeby naszych klientów.

Niezbędne są też akcesoria do pakowania, m.in. folia bąbelkowa lub papier pakowy. Koniecznie musisz użyć tych materiałów podczas pakowania szkła do wysyłki. Najlepiej owijać każdy szklany przedmiot folią bąbelkową lub papierem oddzielnie. Dlaczego to najbezpieczniejsze rozwiązanie? Bowiem postępując tak, oddzielisz od siebie delikatne elementy, zatem nie będą stukały jeden o drugi w transporcie, a to oznacza mniejsze ryzyko pęknięć i zarysowań. 

Trzecim ważnym akcesorium jest wypełniacz do kartonów. Konieczne jest wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie, a do tego najlepiej sprawdzają się właśnie różnego rodzaju wypełniacze. Możesz postawić np. na skropak, który doskonale dopasowuje się do kształtu przedmiotów, zatem świetnie sprawdza się do wypełniania szczelin w paczkach, a poza tym jest ekologiczny i biodegradowalny. Inną opcją jest wypełniacz papierowy – korzystanie z niego jest banalnie proste! Wystarczy bowiem, że będziesz ugniatał papier tak, aby szczelnie wypełniał karton. 

Ostatnim istotnym elementem jest odpowiednie oznaczenie przesyłki. Naklej na paczkę odpowiednie etykiety ostrzegawcze z takimi napisami jak np. ,,Nie rzucać” lub ,,Ostrożnie szkło”. W ten sposób poinformujesz przewoźnika, co znajduje się w środku i będzie on wiedział, że musi ostrożniej obchodzić się z przesyłką. 

Sprawdź też: Jak zapakować książki do wysyłki?

Jak zapakować szkło do wysyłki? Krok po kroku

Myślisz, że zapakowanie szklanej przesyłki jest dość trudne? Nie do końca! Pokażemy Ci w kilku krokach, jak możesz to zrobić szybko i starannie!

  1. Zacznij od podklejenia kartonu od spodu. To bardzo ważny krok, ponieważ szklane przedmioty bywają ciężkie, zatem warto zabezpieczyć dolną ścianę pudełka mocną taśmą klejącą.
  2. Dokładnie owiń elementy ze szkła folią bąbelkową.
  3. Ustal odpowiednią kolejność pakowania, czyli najpierw pakuj większe przedmioty, a dopiero na końcu te małe. Staraj się układać je dosyć ciasno, jeden przy drugim. 
  4. Gdy zauważysz pustą przestrzeń w kartonie, to uzupełnij ją specjalnymi wypełniaczami. Mogą to być np. woreczki napełnione powietrzem, papierowe wiórki lub chipsy styropianowe. 
  5. Teraz czas na zaklejenie kartonu mocną taśmą klejącą. Użyj do tego szerokiej i mocnej taśmy. Jeśli wciąż jednak masz obawy co do bezpieczeństwa przesyłki, to możesz owinąć karton folią stretch. 
  6. Na końcu pamiętaj o umieszczeniu na pudełku etykiety z danymi adresowymi i specjalnej naklejki z napisem ,,Uwaga szkło”. Dodatkowo możesz także zakleić karton taśmą klejącą z napisem informującym, że w kartonie znajdują się elementy ze szkła. 
jak zapakować przedmioty szklane

Ile kosztuje pakowanie produktów w sklepie internetowym? Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłek, szczególnie tych, w których znajdują się delikatne przedmioty ze szkła. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem od tego zależy, w jakim stanie przedmioty dotrą do klientów. Jeśli firma kurierska, z której usług korzystasz, ma prawo odstąpić od reklamacji, to warto jak najlepiej zadbać o prawidłowe zabezpieczenie paczki. Wybieraj jedynie kartony o doskonałych parametrach. My jako zaufany producent kartonów możemy Ci je zaoferować. Co więcej, możesz zamówić kartony na wymiar. Znajdziesz u nas także inne materiały potrzebne do solidnego zapakowania szklanych przedmiotów. Jeśli jesteś zainteresowany taką ofertą, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!