Jak złożyć karton? Instrukcja

Chcesz założyć sklep internetowy, co będzie wiązało się z koniecznością wysyłki produktów? Masz wiele niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu, chcesz je spakować i wynieść do piwnicy? A może niebawem się przeprowadzasz? Niezależnie od tego, która sytuacja dotyczy właśnie Ciebie, zapewne zadajesz sobie pytanie, jak złożyć karton? Na szczęście nie jest to trudne zadanie! Kartony zazwyczaj są sprzedawane na płasko w postaci prostokątnej, dopiero gdy je złożysz, zyskują oczekiwaną formę. Przeczytaj, jak złożyć karton.

jak złożyć karton instrukcja obraz 1

Jak złożyć pudełka kartonowe klapowe?

Do złożenia klapowych pudełek kartonowych będziesz potrzebował mocnej taśmy klejącej. Jest ona niezbędna, aby karton zyskał odpowiedni kształt. Gdy kupisz już karton klapowy i taśmę, zacznij go składać – najpierw rozchyl jego boki na zewnątrz. Zegnij krótsze i dłuższe klapy do środka i użyj taśmy, aby je połączyć ze sobą. Taśmę nakładaj wzdłuż łączenia każdej klapy. Pamiętaj, aby nie pominąć kawałków boków zewnętrznych klapowych pudełek kartonowych. Jeśli zakleisz tylko łączenia między klapowe, istnieje spore ryzyko, że karton nie będzie wytrzymały.

Instrukcja krok po kroku

Jak składać fasonowe pudełka kartonowe?

Jak złożyć fasonowe pudełko kartonowe? Proces ten wygląda trochę inaczej, choć wiele tutaj zależy od modelu kartonu. Zamówiony karton otrzymasz także w formie płaskiej – nadasz mu odpowiedni kształt dzięki taśmie klejącej. Zacznij od ustawienia bocznych ścianek w pionie, a tylną ścianę kartonu złóż do środka. Jednak ten drugi krok musisz wykonywać przy jednoczesnym trzymaniu bocznych ścianek drugą dłonią. 

Powinieneś sobie poradzić z tym samodzielnie lub możesz poprosić bliską osobę o pomoc. Karton fasonowy zostanie całkowicie zamknięty, jeśli w ten sam sposób złożysz również przednią ściankę. Zamykanie kartonu fasonowego odbywa się przy pomocy nakładek. Jeśli chcesz użyć karton fasonowy do wysyłki, zaklej górną ściankę z bocznymi (między sobą), używając do tego np. taśmy klejącej.

Instrukcja krok po kroku

Jak szybko złożyć teleskopowe pudełko kartonowe?

Metoda składania teleskopowych przypomina sposób, który opisaliśmy w przypadku kartonów klapowych. Jednak te kartony różni coś ważnego – kartony teleskopowe są złożone z dwóch części. Jak możesz złożyć karton teleskopowy? Najpierw rozchyl boki pudełka na zewnątrz, a następnie zegnij klapy do środka i dokładnie zaklej taśmą klejącą. W firmach wysyłkowych i transportowych często stosuje się także dodatkowe zabezpieczenie tego typu kartonów. Są w nich bowiem przewożone liczne pakunki, więc aby uniemożliwić im przemieszczanie się podczas transportu, mniejsze opakowanie wkładają w jeszcze większe opakowane, w pełni dostosowane do długości przedmiotów, a na końcu jeszcze zabezpiecza się taśmą klejącą.

Instrukcja krok po kroku

Jak złożyć inne pudełka kartonowe?

Powyżej wspomnieliśmy o sposobach na składanie najpopularniejszych rodzajów pudełek kartonowych, jednak oczywiście jest ich znacznie więcej. Jak poradzić sobie ze złożeniem automatycznego pudełka kartonowego? Tutaj niepotrzebna jest taśma, a cały proces przebiega tak samo jak składanie kartonu fasonowego. Gdy natomiast musisz złożyć prezentowy karton z wiekiem, musisz najpierw zgiąć dłuższe boki pudełka i złożyć je do środka. Kolejny krok to zagięcie i złożenie krótszych boków opakowania, a później trzeba jeszcze wsadzić zakładki do profilowych zagłębień. Jak widzisz, składanie kartonu wcale nie musi być takie trudne, gdy poznasz podstawowe zasady!

Najwyższej jakości kartony

Kartoniki.pl to sklep internetowy, który może zaproponować szeroki wybór kartonów. W asortymencie znajdziesz m.in. kartony klapowe i fasonowe. Wszystkie cechują się wysoką jakością, więc masz pewność, że wysyłane towary, niezależnie od wielkości i wagi, bezpiecznie dotrą w wyznaczone miejsce. Dostępne są kartony w różnych rozmiarach, posiadamy także odpowiednie opakowania do paczkomatów. Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i atrakcyjnymi cenami.