Jak zapakować paczkę z towarem sprzedanym na OLX?

OLX to popularna platforma internetowa, o której słyszał chyba każdy z nas. Za jej pośrednictwem możemy zarówno sprzedawać, jak i kupować różne przedmioty. Szybko i bez wychodzenia z domu możemy znaleźć to, czego potrzebujemy. Jakiś czas temu na portalu została uruchomiona możliwość sprzedaży z opcją przesyłki przez OLX. To opcja, z której chętnie korzystają użytkownicy, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo. Co warto o niej wiedzieć? Jak zapakować paczkę z towarem sprzedanym na OLX, tak aby przedmiot dotarł w nienaruszonym stanie na miejsce? Podpowiadamy!

Sprzedawanie z dostawą, czyli przesyłki OLX. Czym są i jak działają?

Obiło Ci się o uszy, że istnieje coś takiego, jak sprzedawanie z przesyłką OLX? Jak najbardziej jest taka opcja i cieszy się całkiem sporą wybieralnością. Chcesz z niej skorzystać? Najprawdopodobniej będzie to możliwe, choć wiedz, że sprzedawanie z Przesyłką OLX jest możliwe jeśli cena mieści się w przedziale 1.00-4990 zł. Jeśli jest niższa lub wyższa niż podane kwoty, bądź chcesz oddać/zamienić jakiś przedmiot, niestety ta opcja nie będzie dla Ciebie dostępna.

jak zapakować paczkę olx obraz

Jak skorzystać z takiej metody sprzedaży? Zacznij od dodania ogłoszenia z Przesyłką OLX. Standardowo załącz zdjęcia sprzedawanego towaru, uzupełnij opis i inne parametry. Gdy ktoś zdecyduje się na zakup, dostaniesz powiadomienie informujące o tym, że ktoś kupił Twój przedmiot. 

Gdy tak się stanie, czas na Twój krok – wejdź do zakładki Twoje przesyłki/Sprzedajesz i potwierdź sprzedaż towaru (masz na to jedynie 24h). Spowoduje to wygenerowanie etykiety, którą musisz wydrukować i następnie nakleić na przygotowaną przesyłkę (w przypadku InPostu możesz nadać paczkę bez etykiety nadawczej). Kolejny krok to nadanie paczki – masz na to 72h od chwili potwierdzenia sprzedaży. Poczekaj, aż paczka dotrze do kupującego. W ciągu 3 dni roboczych od momentu potwierdzenia przez kupującego, że z zamówieniem jest wszystko w porządku, otrzymasz przelew na konto bankowe.

Jak włączyć przesyłkę OLX?

Dopiero chcesz zacząć sprzedawać za pośrednictwem OLX i nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie musisz wiedzieć, że jest to proste. Opcję przesyłki OLX możesz dodać na dwa sposoby – przy dodawaniu ogłoszenia bądź już w istniejącym ogłoszeniu. Na etapie dodawania ogłoszenia z pewnością nie przeoczysz tej opcji. Będziesz mógł dokonać tam wyboru różnych operatorów logistycznych. 

Źródło zdjęcia: https://pomoc.olx.pl/olxplhelp/

Gdy z kolei Twoje ogłoszenie jest już aktywne, ale nie ma włączonej przesyłki OLX, wejdź w zakładkę ogłoszenia i odnajdź ogłoszenie, do którego chcesz ją dodać. Obok ogłoszenia powinieneś znaleźć przycisk „Dodaj przesyłkę” – wystarczy, że go klikniesz.

Jak odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki za pomocą OLX?

Większość z nas ma za sobą już wysyłkę paczki – czy to pocztą, kurierem czy automatem do paczek. Nie jest to trudne zadanie, ale jak to wygląda w przypadku wysyłki paczki za pomocą OLX? Właściwie procedura jest taka sama, a największe znaczenie ma odpowiednie zapakowanie paczki. Co musisz mieć na uwadze podczas przygotowywania przesyłki ze sprzedaną rzeczą za pomocą przesyłki OLX? 

Zacznij od przygotowania etykiety nadawczej na przesyłkę. Ta dostępna jest w odpowiedniej zakładce w opcjach sprzedanego przedmiotu na Twoim koncie. Jeśli kupujący zdecydował się na dostawę przedmiotu za pośrednictwem InPost, masz łatwiejsze zadanie, ponieważ nie jest konieczne drukowanie etykiety. W takim przypadku wystarczający będzie kod nadania. 

Sprawdź też: Jak zapakować paczkę do paczkomatu InPost?

Następnie przejdź do wyboru odpowiedniego opakowania kartonowego. Powinno być ono nieco większe niż sam przedmiot. Sięgnij po opakowanie w odpowiednim rozmiarze i o właściwej wytrzymałości. Niezbędne czasem będą także akcesoria do pakowania. Otóż w większości przypadków przydaje się folia bąbelkowa, którą możesz owinąć sprzedany towar, czy kawałki pianki styropianowej, za pomocą której możesz wypełnić puste przestrzenie w kartonie i tak zapobiec przemieszczaniu się przedmiotu podczas transportu. 

Jeśli natomiast sprzedałeś delikatny przedmiot, zdecydowanie dobrym krokiem będzie dodawanie większej ilości folii bąbelkowej, aby jak najlepiej zamortyzować wstrząsy i uderzenia, których nie da się całkowicie wyeliminować. Po włożeniu i owinięciu przedmiotu do pudełka oraz wypełnieniu pustych przestrzeni zaklej karton za pomocą taśmy klejącej, naklej etykiety ostrzegawcze (opcjonalnie) i owiń paczkę czarną folią stretch (opcjonalnie).

Na samym końcu wystarczy, że nakleisz na pudełku etykietę nadawczą bądź umieścisz kod nadania. Wszystko jest tutaj zależne od tego, jaki został wybrany operator podczas dodawania Przesyłki OLX do ogłoszenia. Po zrealizowaniu tych czynności czas na małą podróż: udaj się do paczkomatu lub właściwego punktu nadania i wyślij paczkę. Jak zatem widzisz, przygotowanie i wysłanie paczki z towarem sprzedanym w OLX wcale nie musi być trudnym zadaniem.

Gdzie możesz kupić niezbędne produkty do zapakowania paczki OLX?

Rozpoczynanie sprzedaży na OLX bez odpowiedniego przygotowania i wyposażenia się w potrzebne materiały to nie jest najlepszy pomysł… Co prawda być może udałoby Ci się znaleźć w domu jakąś ilość produktów do zapakowania towaru sprzedanego za pomocą przesyłki OLX, ale czy jesteś pewny ich jakości?

Lepiej wybierz materiały, którym zwyczajnie można zaufać. Jeśli sprzedajesz sporo produktów, to być może warto uzbroić się w większą liczbę kartonów. Nasze kartony możesz przechowywać na płasko, więc nie zajmują dużo miejsca. W naszym sklepie Kartoniki.pl znajdziesz wszystko to, co może być potrzebne podczas pakowania paczek OLX. Oferujemy kartony klapowe, folie bąbelkowe, folie stretch, koperty, taśmy pakowe i wiele innych produktów w konkurencyjnych cenach, a w zestawie dajemy szybką wysyłkę. Przekonaj się, co u nas znajdziesz i zajrzyj do sklepu online!

Dlaczego warto dodawać Przesyłkę OLX do swoich ogłoszeń?

Najważniejszym powodem, dla którego warto się na to zdecydować, jest to, że spowoduje to poszerzenie zasięgu potencjalnych klientów. Dodając możliwość wysyłki towaru, możesz dotrzeć do osób spoza Twojego regionu, co zwiększa szansę na szybką sprzedaż. Nie bez znaczenia jest również to, że takie rozwiązanie, czyli Przesyłka z dostawą, jest wygodne dla obu stron – zarówno sprzedającego, jak i kupującego. Zbędne są osobiste spotkania w celu odebrania przedmiotu. 

Ważną zaletą tego typu przesyłek jest też zabezpieczenie płatności. Zapomnij o podawaniu istotnych danych do płatności osobie, która chce kupić Twój przedmiot. Tak naprawdę nigdy nie możesz mieć pewności, komu przekazujesz tak cenne dane. W przypadku Przesyłki z dostawą kupujący płaci za przedmiot od razu, zaś zabezpieczaniem wpłaty zajmuje się PayU. Środki ze sprzedaży otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych od chwili, gdy kupujący otrzyma paczkę i potwierdzi, że przedmiot jest OK.

Oczywiście istnieją także inne zalety Przesyłki OLX takie jak m.in. możliwość reklamacji. Jeśli nie dotrze paczka do kupującego lub zostanie uszkodzona w trakcie transportu, możliwe jest staranie się o odszkodowanie. Dodajmy do tego wszystkiego jeszcze to, że sprzedaż na tej platformie jest naprawdę bardzo wygodna – sprzedawcy mają do dyspozycji chat z kupującymi, więc mogą być oni w ciągłym kontakcie, także po zakończeniu transakcji. Natomiast gdy pojawią się jakiekolwiek problemy, w ich rozwiązaniu pomoże zespół obsługi OLX.

Gotowy na wysyłkę? Sprawdź naszą ofertę!
Zapewnij swoim produktom najlepszą ochronę podczas transportu. Odwiedź naszą stronę i odkryj szeroki wybór kartonów oraz akcesoriów do pakowania, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy wysyłasz żywność, czy inne delikatne przedmioty, mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje paczki dotarły w idealnym stanie.