Kartony 5-warstwowe

Twoja przesyłka wymaga wyjątkowej ochrony, zwłaszcza kiedy przechowujesz lub wysyłasz większe i cięższe produkty. Idealnym rozwiązaniem są kartony 5-warstwowe dostępne w naszym sklepie internetowym. Stworzone z myślą o trwałości i bezpieczeństwie, nasze opakowania kartonowe stanowią gwarancję, że Twój transport przebiegnie bezproblemowo. Wykonane z wzmocnionej tektury znacznie zwiększają odporność na uszkodzenia mechaniczne i zewnętrzne czynniki. Sprawdź naszą ofertę i dobierz idealne opakowanie dla siebie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Co oznacza 5W?

Kiedy widzisz oznaczenie 5W przy kartonie, niektórzy mogą zastanawiać się, co to właściwie znaczy. Skrót ten nie jest przypadkowy i mówi wiele o samym produkcie.

5W oznacza, że karton jest wykonany z 5-warstwowej tektury falistej. Składa się na nią 2 warstwy falowanej tektury oraz 3 warstwy płaskiej, co czyni je wyjątkowo mocnymi i wytrzymałymi opakowaniami.

W naszym sklepie internetowym również przy kartonach wykonanych z 5-warstwowej tektury znajdziesz takie same oznaczenia przy nazwie produktu.

Kartony 5-warstwowe – zalety

Jeśli potrzebujesz niezawodnego rozwiązania do przechowywania czy transportu, karton 5-warstwowy jest idealnym rozwiązaniem.

5-warstwowa tektura o falach EB lub BC jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, co umożliwia pakowanie cięższych przedmiotów bez ryzyka rozdarcia. Gramatura wynosząca około 570 g/m2 i grubość ścianek od 7,5 do 8,0 mm zapewniają znakomitą wytrzymałość na obciążenia i izolację od otoczenia.

Nie tylko wytrzymałość jest atutem tych kartonów. Są także łatwe do złożenia, dzięki prostym konstrukcjom i wysokiej jakości materiałom. W naszej ofercie w Kartoniki.pl dostępne są w odcieniach brązu lub szarości i różnych formatach i wymiarach wewnętrznych, aby idealnie pasować do Twoich potrzeb. Jeśli poszukujesz niestandardowego wymiaru kartony to wiedz, że jako producent opakowań kartonowych, jesteśmy w stanie wykonać dowolny karton na wymiar i tym samym, sprostać Twoim oczekiwaniom! Zapraszamy do kontaktu. Wybierając nasze kartony 5-warstwowe, inwestujesz nie tylko w bezpieczeństwo i wygodę, ale także w ekologiczne rozwiązania – nasze kartony są w 100% biodegradowalne.

Fala EB i fala BC – jaka różnica?

Kupując np. karton klapowy 5-warstwowy, w opisie produktu często możesz znaleźć informacje o użytej fali. Zapewne niektórzy zastanawiają się, co oznacza EB i BC. Te skróty odnoszą się do typów fali tektury falistej używanej do produkcji kartonów.

  1. Fala EB: Składa się z kombinacji fal “E” i “B”. Fala “E” jest cieńsza i bardziej delikatna, a fala “B” jest grubsza i bardziej wytrzymała. Połączenie tych dwóch fal tworzy tekturę o zwiększonej wytrzymałości i elastyczności.
  2. Fala BC: Jest to połączenie fal “B” i “C”, przy czym fala “B” jest stosunkowo wytrzymała, a fala “C” jest jeszcze grubsza. Połączenie tych fal tworzy tekturę o znacznej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Kartony pięciowarstwowe – do czego je wykorzystać?

Tego typu pudełka mają uniwersalne zastosowanie, ale możemy wyróżnić jednak te najpopularniejsze, są to m.in.:

  • Produkty elektroniczne, sprzęt RTV i AGD – idealne do przesyłania kosztownych produktów takich jak laptopy, monitory, tablety, aparaty fotograficzne, ekspresy do kawy i inne sprzęty, gdzie potencjalne uszkodzenie byłoby kosztowne.
  • Delikatne przedmioty – takich jak zastawa stołowa czy dzieła sztuki, te kartony zapewnią dodatkową ochronę.
  • Ciężkie przedmioty – dzięki swojej wytrzymałości, kartony pięciowarstwowe są świetne dla przesyłek o wyjątkowej wadze, takich jak części zamienne, lampy czy sprzęty do treningów siłowych.
  • Do magazynowania – większa gramatura i wzmocnione ściany kartonu świetnie nadadzą się do magazynowania cennych przedmiotów.
  • Do przeprowadzki cięższych rzeczy – wytrzymałe pudełka kartonowe, wykonane z pięciowarstwowej tektury świetnie spiszą się do przeprowadzek i transportu ciężkich i dużych przedmiotów.

W naszej ofercie znajdziesz solidne pudełko klapowe 5-warstwowe w wielu rozmiarach. Aby zapewnić dodatkową ochronę, warto również skorzystać z wypełniacza, jak skropak, i owinięcia cennych przedmiotów folią bąbelkową. Przydatna również może okazać się folia stretch do bezpiecznego zamknięcia kartonu. Zapraszamy do zakupów. Zapewniamy darmową wysyłkę i szybką dostawę.