Jak nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety?

Nie cierpisz nadawania paczek? Nie jesteś w tym sam – to wiąże się z tym, że trzeba coś pobierać, a następnie drukować. Z kolei gdy nie ma w domu drukarki, musisz udać się do punktu, w którym możliwe będzie wydrukowanie etykiety. To czasochłonne, jednak teraz możesz z tego zrezygnować. Możliwe jest nadawanie paczek w paczkomacie bez etykiety. Aby nadać paczkę, potrzebujesz jedynie aplikacji mobilnej na smartfon i nic więcej. Pokażemy Ci, jak nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety w naszym artykule – sprawdź!

Jak nadać paczkę w Paczkomacie bez etykiety? Krok po kroku

Aplikacja stworzona do obsługi paczek została przygotowana dla wszystkich osób, które chciałyby coś komuś wysłać. Ma bardzo prosty i przyjazny inferfejs, dzięki czemu nie sprawia żadnych problemów w obsłudze, a nadanie paczki zajmuje dosłownie chwilę. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces nadawania paczki bez etykiety, jeśli jednak wciąż się obawiasz, zapoznaj się z naszym wpisem, w którym pokazujemy jak to zrobić krok po kroku.

1

Pobierz aplikację

Aby móc nadawać paczki bez etykiety, potrzebna będzie aplikacja InPost, którą musisz pobrać na swój telefon. W tym celu udaj się do sklepu Play w przypadku Androida lub App Store w przypadku smartfonów Apple. 

2

Załóż konto

Następnie utwórz konto, uzupełniając podstawowe dane takie jak: imię, nazwisko, telefon i adres. Najprawdopodobniej aplikacja poprosi o weryfikację numeru telefonu – będziesz musiał wpisać kod w odpowiednie miejsce w aplikacji, który otrzymasz SMS-em.

3

Nadaj paczkę

Mając już aplikację i konto, możesz przystąpić do nadania paczki. Wystarczy, że klikniesz ikonkę ”Nadaj”, którą znajdziesz w dolnym menu. Zdecyduj, czy chcesz, aby odbiorca odebrał paczkę w paczkomacie, czy jednak wolisz, aby kurier dostarczył ją bezpośrednio do domu. Następnie uzupełnij dane odbiorcy.

4

Wybierz gabaryt przesyłki

Przystąp teraz do zapakowania paczki, a następnie dokładnie ją zmierz. Musisz znać wymiary paczki, aby móc określić, czy jest to gabaryt A (mała paczka), gabaryt B (średnia paczka) czy gabaryt C (duża paczka). Jeśli nie wiesz, jakie są wymiary każdego z gabarytów, możesz to sprawdzić w aplikacji InPost. Podajemy je również poniżej:

  • gabaryt A (mała) – 8 x 38 x 64 cm
  • gabaryt B (średnia) – 19 x 38 x 64 cm
  • gabaryt C (duża) – 41 x 38 x 64 cm

Pamiętaj również o tym, że waga paczki nie może przekroczyć 25 kilogramów, niezależnie od tego, jakie ma wymiary.

5

Opłać przesyłkę

Już prawie wszystko za Tobą. Teraz czas na weryfikację podanych informacji – upewnij się, że są one prawidłowe. Następnie wybierz najlepszą dla siebie formę płatności i opłać paczkę. Jeśli zrobisz to prawidłowo, w aplikacji pojawi się Twoja paczka wraz z dziewięciocyfrowym kodem nadania i kod QR. 

Zalecane jest, aby podany kod nadania umieścić na paczce. Oczywiście nie musisz tutaj nic drukować. Wystarczy, że zapiszesz go na paczce mazakiem lub markerem, choć pamiętaj, że nie jest to wymagane. Teraz wystarczy, że udasz się do dowolnego paczkomatu i nadasz paczkę.

Jak nadać paczkę bez etykiety? To proste! Masz dwie możliwości:

  • zeskanuj kod QR z aplikacji;
  • wybierz na ekranie opcję “nadaj paczkę”, a następnie kliknij “mam kod nadania lub kod zwrotu” i wpisz go na ekranie. 

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, skrytka powinna otworzyć się automatycznie. Włóż do niej swoją paczkę, zamknij skrytkę i już, gotowe! Twoja paczka niebawem wyruszy w dalszą drogę. 

Jak nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety

W co spakować paczkę bez etykiety?

Nie wiesz, w co spakować paczkę bez etykiety? Właściwie w to samo, w co pakowałeś paczki z naklejoną etykietą. Zadbaj o to, aby karton do wysyłki był dobrej jakości. W końcu na pewno zależy Ci na tym, aby Twoja przesyłka dotarła na miejsce w nienaruszonym stanie. Polecamy sprawdzić naszą ofertę kartonów do paczkomatów InPost – posiadamy odpowiednie kartony do wszystkich skrytek. Mogą one zagwarantować bezpieczne i solidne zapakowanie wysyłanych przedmiotów. W asortymencie mamy:

Wszystkie nasze opakowania do paczkomatów są najwyższej jakości, więc niezależnie od tego, na które się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że doskonale się sprawdzą do pakowania produktów do wysyłki. 

Jak możesz zapakować paczkę, aby nie przepłacić?

Zaglądając do aplikacji InPost, szybko przekonasz się, że im większy gabaryt paczki, tym cena za wysyłkę jest wyższa. Zatem jeśli nie chcesz przepłacać za większy gabaryt, skoro wysyłany przez Ciebie produkt może zmieścić się w mniejszym pudełku, wybierz idealnie dopasowane opakowanie. U nas znajdziesz kartony do paczkomatów InPost, podzieliliśmy je zgodnie z ich wymiarami. Na naszej stronie wystarczy, że klikniesz interesujący się gabaryt – gabaryt A, gabaryt B lub gabaryt C, a wówczas pojawi Ci się na ekranie lista kartonów posortowanych według rozmiaru i pasujących do danej skrytki. W ten sposób jesteś w stanie maksymalnie wykorzystać rozmiary skrytki i obniżyć koszt nadania paczki.

Dlaczego warto zdecydować się na nadanie paczki bez etykiety?

Powodów jest kilka, ale jednym z najważniejszych jest to, że chcąc nadać paczkę bez etykiety, nie potrzebujesz drukarki. Nie każdy ma ją w domu, więc to ogromna zaleta! Jednak nawet jeśli masz to urządzenie w swoim domu, możesz polubić się z nadawaniem paczek bez etykiety. Pomyśl, że już nie musisz zastanawiać się, czy masz niezbędny papier, tusz oraz poszukiwać taśmy i nożyczek. Poza tym… im mniej papieru zużywamy, tym jesteśmy bardziej eko!

Jednak to rozwiązanie ma również inne zalety. Przede wszystkim wysyłka paczki bez etykiety przebiega dużo szybciej. Jedyne co potrzebujesz to aplikacja InPost. Gdziekolwiek jesteś i kiedy tylko chcesz, możesz wysłać paczkę. Co więcej, nadawanie paczek jest możliwe 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Zatem na spokojnie możesz to zrobić bardzo wcześnie rano lub nawet w nocy!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu jesteś gotów, aby nadać swoją pierwszą paczkę w aplikacji InPost. Gdy natomiast zapoznałeś się z naszą ofertą i wciąż nie znalazłeś idealnego kartonu dla swojego biznesu, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Wystarczy, że powiesz nam, czego potrzebujesz, a my postaramy się pomóc. Możemy nawet wyprodukować dla Ciebie kartony szyte na miarę. Serdecznie zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu e-mailowego lub telefonicznego.