Jaki wypełniacz do paczek będzie najlepszy?

Rośnie liczba osób decydujących się na internetowe zakupy. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że ta forma ma naprawdę liczne zalety. Bez wychodzenia z domu możemy kupić wszystko to, co jest nam niezbędne, dzięki czemu oszczędzamy czas. Jest to oczywiście bardzo wygodne i – co więcej – umożliwia lepszą kontrolę wydatków. Jeśli prowadzisz własny sklep online, musisz zadbać o to, aby Twoje produkty docierały do klientów w niezmienionym stanie. To wymaga zastosowania odpowiedniego kartonu wysyłkowego, ale również ważny jest wypełniacz do paczki. Jakie wypełniacze masz do wyboru? Przeczytaj nasz wpis i przekonaj się!

Dlaczego zastosowanie wypełniacza jest ważne?

Żyjemy w czasach, w których większość osób sprzedających w sieci, wie, jak ważnym elementem jest odpowiednie opakowanie. To często ono decyduje, w jakim stanie dotrze zamówiony produkt do klienta. Niestety, przedsiębiorcy często ignorują kwestie wypełnienia przesyłki. Nie sięgają po nie w ogóle bądź dokonują nieodpowiedniego wyboru.

aJaki wypełniacz do paczek będzie najlepszy obraz 1

To oczywiście ogromny błąd. Musisz wiedzieć, że wypełniacz zabezpiecza produkt przed uszkodzeniem. Znajduje się w środku paczki podczas transportu. W zależności od jego rodzaju może być wykorzystany tylko do owinięcia przedmiotu, wypełnienia wolnej przestrzeni czy też do tych obu celów. Dokonując wyboru odpowiedniego wypełniacza, możesz mieć pewność, że produkty nie uszkodzą się w czasie transportu, a kupujący otrzyma je w całości. 

Ciekawe jest również to, że wypełniacz może pełnić funkcję estetyczną. Nie martw się jednak – nie sprawi ono, że klient bardziej zainteresuje się nim aniżeli zawartością! Zdecydowana większość osób kupujących w sieci, lubi otrzymywać estetycznie zapakowaną przesyłkę, dlatego koniecznie zadbaj o ten aspekt. 

Wybierając wypełnienie papierowe, będziesz eko!

Jeśli zastanawiasz się, jakie jest najlepsze wypełnienie do kartonu, powinieneś zainteresować się zwłaszcza papierowymi wypełniaczami, będącymi fantastyczną alternatywą dla standardowych wypełniaczy takich jak np. styropian czy folia bąbelkowa. Tworzone są one z papieru pochodzącego z makulatury lub innych odpadów z recyklingu, które bezproblemowo można wykorzystywać ponownie.

Jak wybrać odpowiednie wypełnienie kartonu?

Stoisz przed zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniego wypełnienia kartonu? Rozumiemy, że nie należy ono do najłatwiejszych, dlatego chętnie podpowiemy, jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, aby podjąć najlepszą decyzję. Uwzględnij przede wszystkim:

Czym wypełnić wnętrze kartonu? Rodzaje wypełniaczy

Teraz zapewne zadajesz sobie pytanie, jakiego powinieneś użyć wypełniacza, aby nie uszkodzić zawartości? Z powyżej przedstawionych informacji dowiedziałeś się, że zastosowanie wypełniacza ma szczególne znaczenie, jeśli wysyłasz delikatne przedmioty lub wyjątkowo kruche. Dobrym wyborem mogą okazać się biodegradowalne wypełnienia do paczek, które odpowiednio zabezpieczają produkt i nie wpływają negatywnie na środowisko.

Jeżeli jesteś pełen wątpliwości i nie wiesz, jaki wypełniacz do paczki okaże się strzałem w 10-tkę, sugerujemy, abyś odpowiedział sobie na kilka pomocnych pytań. Czy wysyłasz delikatny, kruchy produkt? Jakiego kształtu i rozmiaru jest produkt? Jaka jest jego waga? Czy ma on niebezpieczne, ostre elementy? Czy wewnątrz kartonu pozostanie puste miejsce? Po uzyskaniu odpowiedzi na nie, wybór odpowiednich akcesoriów do pakowania będzie dużo prostszy. Zobacz, jakie są dostępne wypełniacze!

Papier pakowy

Najprawdopodobniej jest to najpopularniejszy i zarazem uniwersalny wypełniacz papierowy. Dostępny jest na rynku już naprawdę bardzo długi czas i aktualnie możemy kupić papier pakowy wykonany z różnych rodzajów papieru. Jest dość cienki i świetnie sprawdza się do wyścielania i amortyzowania zawartości opakowania wysyłkowego czy wypełnienia paczki. Niezależnie od tego, jakie produkty wysyłasz, papier pakowy najpewniej sprawdzi się fenomenalnie i zadba o to, aby zamówione przedmioty dotarły do klienta w niezmienionym stanie.

Wełna drzewna

Wełna drzewna, inaczej wolina to kolejny przykład wypełniacza do paczek. Podobnie jak inne doskonale zabezpiecza przesyłkę, ale oprócz tego posiada unikatowe walory estetyczne. Tworzy się ją ze świeżego, suszonego drewna. Jeśli obawiasz się o rysy lub stłuczenie przesyłki, wolina będzie odpowiednim wyborem. Wybierając ją, sprawisz, że Twoja przesyłka będzie wyglądała naprawdę pięknie. Dodatkowo jest ona bardzo lekka, więc nie musisz się obawiać, że zwiększy wagę przesyłki lub podwyższy koszty związane z jej transportem.

Wypełniacz papierowy

Chętnie wybierany jest również wypełniacz papierowy. To w pełni ekologiczny materiał, który powstał z recyklingowych odpadów. Zapewnia zadowalający poziom ochrony transportowanych produktów, także tych bardzo delikatnych. Jego zaletą jest także naturalny, estetyczny wygląd.

Folia bąbelkowa

Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, jak prezentuje się folia bąbelkowa. To jeden z najpopularniejszych wypełniaczy, ale co najważniejsze: bardzo dobrze zabezpiecza przesyłki przed zarysowaniem i wieloma innymi uszkodzeniami. Chętnie stosowany jest zwłaszcza w przypadku wysyłki delikatnych produktów (np. szkło), ale nie tylko. Możesz ją wykorzystać podczas transportu rozmaitych produktów takich jak np. sprzęt RTV, książki, czy kosmetyki. Warto podkreślić, że ten wypełniacz tworzony jest z dwóch warstw polietylenu z bąbelkami powietrza w środku, więc świetnie minimalizuje drgania podczas wstrząsów. Oprócz tego dobrze radzi sobie z zabezpieczeniem produktów przed niekorzystną wilgocią.

Skropak

Skropak, często nazywany popcornem piankowym, jest także popularnym i ciekawym wypełniaczem do paczek. Ten materiał amortyzujący perfekcyjnie zapobiega uszkodzeniom delikatnych przedmiotów. Znajduje zastosowanie w wielu branżach i może być używany do zabezpieczenia m.in. narzędzi, zabawek dla dzieci, czy urządzeń AGD/RTV. Dla wielu osób bardzo ważne jest też to, że skropak jest lekki, trwały, prosty w użyciu i ekologiczny. Nie wpływa negatywnie na środowisko i nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych składników.

Papier nacinany

Papier nacinany jest pewną nowością na rynku opakowań. Znany jest również pod nazwą „papier o strukturze plastra miodu”. I choć dopiero od niedawna jest dostępny, szybko zyskuje na popularności, co wynika z faktu, że jest ekologicznym i eleganckim zamiennikiem folii bąbelkowej. Doskonale sprawdza się do zabezpieczenia przedmiotów podczas wysyłki i transportu. Bezproblemowo można go rozciągnąć, co spowoduje nawet dwukrotne zwiększenie jego długości i objętości. Co ciekawe, będzie dobrym wyborem nawet do zabezpieczenia delikatnych i kruchych towarów.

Folia stretch

Folia stretch jest popularnym materiałem, bardzo przydatnym przy pakowaniu paczek. Najczęściej ma postać dość cienkiego, bezbarwnego materiału, który świetnie się sprawdza jako warstwa zewnętrzna. Możesz go użyć również jako lekkie zabezpieczenie paczki np. na czas transportu. Jedną z jej zalet jest z pewnością to, że po jednej stronie jest pokryta klejem, co przekłada się na to, że zbędna jest dodatkowa taśma klejąca do zabezpieczenia paczki.

Przekładki tekturowe

Przekładki tekturowe to arkusze tektury, które można nabyć w różnych rozmiarach. Są one niezbędne szczególnie w przypadku firm prowadzących sprzedaż hurtową lub wielkogabarytową na paletach. Są doskonałym wyborem do oddzielania przedmiotów między sobą.

SizzlePak

Sporą popularnością cieszy się również sizzlepak, czyli ozdobny wypełniacz, który jest tworzony z papierowych włókien powstających w procesie recyklingu. To oczywiście oznacza, że materiał ten jest w pełni ekologiczny. Oprócz tego szybko ulega biodegradacji, więc nie obciąża środowiska naturalnego. Fantastycznie sprawdza się jako wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie. Często wybierany jest również do pakowania prezentów urodzinowych czy świątecznych. Nie mamy wątpliwości, że tego typu wypełnienie jest nowoczesne i stylowe.

Sprawdź też:

Wypełniacze do kartonów – co dodawać do pudełek w celu zabezpieczenia produktów?

Zostań naszym partnerem!

W naszym sklepie nie widzisz oferty dopasowanej do Twojego biznesu? Potrzebujesz kartony lub wypełniacze, które są niedostępne? Nie szkodzi – skontaktuj się z nami i powiedz, jakie są Twoje potrzeby. Jesteśmy doświadczonym producentem opakowań, który nie boi się żadnych wyzwań. Pomożemy Ci znaleźć najlepszą alternatywę w naszym sklepie online bądź stworzymy dla Ciebie kartony na wymiar. Zadzwoń lub napisz do nas już dziś!