Projekt pt. Automatyzacja produkcji w firmie LOFREE Sp. z o.o. Sp. k. realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet Przedsiębiorczość i Innowacje, Działanie Automatyzacja i robotyzacja w MŚP, Numer naboru FEPW.01.02-IP.01-001/23.
Głównym beneficjentem projektu jest przedsiębiorca wdrażający istotną zmianę procesu technologicznego.
Inwestycja dotyczy wdrożenia rekomendowanych działań ujętych w mapie drogowej transformacji przedsiębiorstwa, pozwalających na wprowadzenie do zakładu automatyzacji i robotyzacji procesów, w tym wdrożenie innowacji procesowych i produktowych.
Projekt obejmuje następujące zadania:
Zadanie 1 Audyt technologiczny i mapa drogowa.
W ramach zadania przeprowadzony został Audyt technologiczny przedsiębiorstwa wraz z diagnozą dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa. Efektem przeprowadzonego audytu było utworzenie Mapy drogowej transformacji przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 tj. strategię wdrożenia procesu automatyzacji i robotyzacji oraz rozwój przedsiębiorstwa w oparciu o te procesy, z wyróżnieniem działań rekomendowanych do wdrożenia.
Zadanie 2 Automatyzacja procesu produkcyjnego.
W ramach zadania przedsiębiorstwo dokona kompleksowej transformacji w ramach procesu automatyzacji i robotyzacji zmierzających w stronę Przemysłu 4.0. Celem zadania jest kompleksowa automatyzacja procesów w przedsiębiorstwie prowadząca do wzrostu mocy produkcyjnych, poprawy jakości produkcji, lepszego wykorzystania materiału i zmniejszenia odpadowości produkcji oraz wprowadzenia innowacyjnych produktów.
Zadanie 3 Doradztwo w zakresie wdrożenia strategii.
Przeprowadzenie doradztwa w przedsiębiorstwie przyczyni się do podniesienia jakości prowadzonych prac poprzez skrócenie czasu wdrożenia, zachowanie najwyższej efektywności kosztowej, dostosowanie do specyfiki firmy, transfer wiedzy, mierzenie postępów i efektywności, wsparcie merytoryczne, a także pełnić będzie rolę nadzoru i walidacji prowadzonych prac.
Zadanie 4 Szkolenie pracowników.
W ramach zadania przeprowadzone zostanie szkolenie specjalistyczne, doskonalące, które obejmie swoim zakresem nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności do wykorzystania nowych narzędzi (rozwiązań/maszyn) zakupionych i wdrożonych w ramach projektu.
Wartość projektu: 5 144 967,00 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 2 944 950,00 PLN
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie.